Πέμπτη 23 Απριλίου 2015

18ο Μεσογειακό Κύπελλο Χανιά 21-26/4/2015 - 3η Ενημέρωση: Χρυσό μετάλλιο στις Δυάδες Ανδρών!!

Θρίαμβος της Εθνικής μας στις Δυάδες Ανδρών, όπου οι αθλητές μας Σταύρος Παρασάκης και Γιάννης Σταθάτος με σύνολο κορυνών 2636 (1363 και 1273 αντίστοιχα) κατέκτησαν την 1η θέση!

Σταύρος Παρασάκης και Γιάννης Σταθάτος
(image credit: Λουκάς Σακελλαρίου)

Ο Ομοσπονδιακός Προπονητής Λεωνίδας Μαραγκός με τους αθλητές
Ναυσικά Δεληγιάννη, Γιάννης Σταθάτο και Σταύρο Παρασάκη

Οι Διεθνείς μας με προπονητή τον Λεωνίδα Μαραγκό, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση απο την αρχή του αγώνα, κατάφεραν με πολύ καλά παιχνίδια να κατακτήσουν την κορυφή της κατάταξης και να προσθέσουν άλλο ένα χρυσό στην Ελληνική μεταλλιοθήκη. Δεν πρέπει να ξεχνάμε οτι η Ελλάδα έχει παράδοση την πολύ καλή παρουσία στους Μεσογειακούς αγώνες με εξαιρετικές εμφανίσεις ενώ βρίσκεται στις πρώτες θέσεις στο σύνολο των μεταλλίων στην ιστορία της διοργάνωσης.

Η Κύπρος με τους αθλητές Γρηγόρη Γρηγορίου και Ηρακλή Κυριάκου κατέλαβαν την 6η θέση με 2301 κορύνες (1095 και 1206 αντίστοιχα).

Τη 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο κατέκτησε η δυάδα της Ιταλίας με τους Federico Rossi και Tommaso Radi  (σύνολο 2377 κορύνες, 1209 και 1168 αντίστοιχα) και την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο  η δυάδα της Μάλτας με τους Mark Spiteri και Maurizio Anastasi (σύνολο 2348 κορύνες, 1234 και 1114 αντίστοιχα).

Πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές μας και καλή συνέχεια!!